SPRAWDŹ NASZE BLOGI: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Muzeum Bursztynu

Dodaj do ulubionych
Kontakt ul. Nadmorska 1b
76-107 Jarosławiec

kom.: 533 533 123
http://www.muzeumbursztynu.pl/

Opis

Muzeum wprowadzi Państwa w świat bursztynu bałtyckiego, pomoże zrozumieć czym jest ten niezwykły minerał. W zasobach naszego muzeum znajduje się ponad 1500 eksponatów, z których około 200 jest zamiennie prezentowane na ekspozycjach. Przygotowaliśmy także kilkadziesiąt opracowań naukowych oraz wiele krótkich ciekawostek o bursztynie i animacji, które zostały umieszone na ścieżce zwiedzania oraz w kioskach multimedialnych.

Nasza wystawa stała dzieli się na 3 główne części:
- Bursztynowy las – to pierwsza część muzeum opowiadając o narodzinach bursztyny bałtyckiego. Tutaj przeniosą się Państwo ponad 40 milionów lat w przeszłość, aby na własne oczy zobaczyć prastary, bursztynowy las. Mogą tu Państwo zaobserwować żywicę spływającą po drzewach i zobaczyć jaki gatunek był drzewem macierzystym bursztynu bałtyckiego. Zaobserwują tu Państwo także jak tworzą się różne formy i odmiany tego niesamowitego materiału.
- Kopalnia – w tej ekspozycji zejdą Państwo głęboko pod ziemię i odkryją złoża bursztynu bałtyckiego. To właśnie tutaj prezentujemy największe okazy z kolekcji, w tym ogromną, ważącą 2906 gram bryłę bursztynu bałtyckiego. Opowiemy Państwu o niekończącej się wędrówce bursztynu: rzekami, z lodowcem, aż po przemieszczenia związane z Bałtykiem.
- Inkluzje – to właśnie bursztyn przeniósł do naszych czasów faunę i florę sprzed ponad 40 milionów lat. Dzięki inkluzjom mogą Państwo oglądać prastary świat dokładnie takim, jakim był. Mogą tu Państwo niemal dotknąć materii, która miliony lat temu rzeczywiście żyła, oddychała. Ostatnia część naszej ekspozycji opowiada niesamowite historie skrywane w żywicy. 

Lokalizacja

Jarosławiec
ul. Nadmorska 1b, 76-107 Jarosławiec

POLECANE MIEJSCA

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Wypoczynek w Sanatorium Eden Ciechocinek

Jedyne takie miejsce, gdzie turnusy rehabilitacyjne i lecznicze łączą się z udanym i niezapomnianym urlopem. Jako miejscowość obfitująca w świeże powietrze, niemal kompletny brak przemysłu, mnóstwo pozytywnej energii - trudno wymarzyć bardziej odpowiedniej oferty. Jeśli więc interesuje Cię wypoczynek Ciechocinek to Eden jest uzdrowiskiem, w którym znajdziesz wysoki, hotelowy standard wypoczynku połączony z wszystkimi udogodnieniami niezbędnymi dla kuracjuszy wzbogaconymi o udogodnienia takie jak własna tężnia, grota solna czy kriokomora. Koniecznie odwiedź naszą ofertę.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu