NASZE PORTALE: VisitON Hotele Premium DoZwiedzenia Comfortstay

Header Bg Front

Nadmorska Plaża w Jarosławcu

nad samym morzemDodaj do ulubionych
Kontakt 76-107 Jarosławiec

Opis

Na plaży można spotkać kolorowe kutry rybackie i znaleźć złociste bursztyny. Losy jarosławieckiej plaży były zmienne i burzliwe. Przed wojną, według relacji pamiętających te czasy mieszkańców, szerokość plaży dochodziła do 1 kilometra, a piasek był jasny, czysty i drobny. Zapewne dzięki temu na lata międzywojenne i powojenne przypada rozkwit Jarosławca jako nadmorskiego kurortu. Wkrótce jednak morze "upomniało się" o jarosławiecką plażę, w szybkim tempie zagarniając duże jej połacie i podmywając brzeg.

W latach 80-tych wybudowano ochronną opaskę brzegu klifowego, co skutecznie ochroniło brzeg, ale też spowodowało naniesienie na plażę dużych ilości kamieni. W 2009 roku przeprowadzono kompleksowe prace, mające na celu poszerzenie i ochronę plaży. W tym celu wbito w dno morza szeregi pali drewnianych, a także wygarnięto piach z dna morza i przetransportowano na plażę. Po równomiernym rozprowadzeniu go na całej powierzchni plaży, a także dodatkowym uzupełnieniu jego ilości piaskiem sprowadzonym z Ustki, w Jarosławcu znów pojawiła się piękna, szeroka i piaszczysta plaża, sprzyjająca plażowaniu i nadmorskim spacerom.

Od 2012 roku kąpieliska morskie „Jarosławiec Zachód” oraz „Jarosławiec Wschód” są strzeżone przez ratowników WOPR. Nasi ratownicy pełnią dozór nad bezpieczeństwem 600 metrowego odcinka plaży w Jarosławcu.

Dodatkowo kąpielisko „Jarosławiec Wschód” zostało wyróżnione Błękitną Flagą 2012 przez Jury Międzynarodowe. Błękitna Flaga jest wyróżnieniem, które przyznawane jest kąpieliskom oraz marinom spełniających najwyższe kryteria w zakresie:
- doskonałej jakości wody,
- informacji i edukacji ekologicznej,
- bezpieczeństwa,
- zarządzania środowiskowego.

 

Lokalizacja

Jarosławiec
, 76-107 Jarosławiec

Komentarze

comments powered by Disqus

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu